fbpx

Cacttus Education pjesëmarrës në Panairin e Edukimit 2017

Edicioni i 11-të i Panairit të Edukimit në Prishtinë do të mbahet më datë 20-21 Prill 2017. Ashtu sikur edhe vitin e kaluar, pjesë e këtij edicioni do të jetë edhe Cacttus Education ku do të shpalosë më shumë informata lidhur me programet, trajnimet dhe risitë që ofrohen nga ky institucion.

Në panair do të mund të mësoni më shumë për dy programet e shkollës profesionale: “Administrues i rrjeteve dhe sistemeve” dhe “Zhvillues të Ueb-it dhe të Aplikacioneve Mobile”. Poashtu mund të merrni më shumë informata lidhur me trajnimet në fushën e IT-së, që ofrojnë çetrifikime industriale në Microsoft, Cisco, Oracle, Symantec, CompTIA, Linux, Adobe, IBM, etj.

Cacttus Education është poashtu implementues i valës së 3-të të programit WOW, program ky që ka për qëllim avancimin e femrës në fushën e teknologjisë. Ky program synon që t’i vetëdijësojë gratë dhe vajzat e reja, mbi rolin e punës online, si dhe mbi mundësitë e angazhimit në punë nga distanca.

Si risi, këtë radhë Cacttus Education ofron programin CacttuKids. Duke pasur parasysh që në botën e sotme të teknologjisë, njohja e gjuhës digjitale po bëhet e domosdoshme çdo ditë e më shumë, CacttuKids synon që t’i përgadisë femijët tuaj për teknologjinë që po e ndërton botën. Përmes programit CacttuKids fëmijëve u ofrohet argëtim dhe mjedis interaktiv për të mësuar se si të gjithë numrat, shkronjat dhe simbolet bashkohen për të krijuar kodet të cilat mëpastaj vënë në lëvizje makinat, ndërtojnë mijëra faqe të cilat i shohim çdo ditë në internet e zhvillojnë kompjuterët të cilët i përdorim çdo ditë.

Për më shumë, na vizitoni gjatë ditëve të panairit të edukimit, ku mund të njoftoheni drejtëpërdrejtë me programet që Cacttus Education i ofron. Na vizitoni edhe në faqen tonë https://cacttus.education/ për të mësuar më shumë.

Kandidatet e përzgjedhura për fazën e tretë të projektit WOW

Pjesëmarrëset e projektit WOW 3 tashmë janë selektuar. Më poshtë i keni listat e kandidateve të përzgjedhura :

Kandidatet e përzgjedhura për trajnim në Prishtinë

  1. Gresa Berisha
  2. Venera Brahimi
  3. Fatjeta Gjuraj
  4. Lirikë Hoxha
  5. Berna Zehri
  6. Mirlinda Reqica
  7. Adelina Kadriu
  8. Qendresa Hoti
  9. Vjosa Shala
  10. Anita Beiqi Idrizaj
  11. Ardita Abdullahu
  12. Kaltrina Murseli
  13. Valdete Bejta
  14. Rudine Fetahaj
  15. Eranda Arifi
  16. Ariana Daka
  17. Dafina Tahiri
  18. Kaltrina Mramori
  19. Majlinda Shala
  20. Sihana Nuredini
  21. Fitore Murati
  22. Vesa Broja
  23. Arietta Gojnovci
  24. Blerina Miftari
  25. Donjeta Jashanica
  26. Merita Musa Abazi
  27. Ezana Kačamaković
  28. Arta Pireva
  29. Greta Vokrri
  30. Loreta Vokrri
  31. Vjollca Maloku
  32. Blinera Ahmeti
  33. Orgese Rafuna
  34. Donika Kulludra
  35. Egzona Ferati
  36. Elvira Gjyshinca
  37. Fjolle Sogojeva
  38. Bardhe Klinaku
  39. Rina Mujku
  40. Besarta Sfarqa
  41. Fjolla Hasani
  42. Almira Feta
  43. Ardiana Beka Grainca
  44. Emnolina Brahimi
  45. Lumta Ramadani
  46. Mirjeta Arifaj
  47. Mihane Sermaxhaj
  48. Egzona Terdevci
  49. Have Kryeziu
  50. Lejla Mullaabazi

 

Kandidatet e përzgjedhura për trajnim në Gjilan

  1. Ardita Sopi
  2. Erona Ibrahimi
  3. Kestrina Shabani
  4. Blertina Maksuti
  5. Syzana Alidemi
  6. Arjeta Isufi
  7. Artina Syla
  8. Doruntina Zeqiri
  9. Drita Haliti
  10. Donijetë Zylfijaj
  11. Erza Leka
  12. Donjeta Isufi
  13. Fatbardha Gashi
  14. Albana Sejdiu
  15. Drilona Kurtalani
  16. Saranda Sermaxhaj
  17. Dritelinda Hajdari
  18. Anila Veseli
  19. Albulena Limani
  20. Arta Behluli
  21. Arbitë Thaçi
  22. Fitore Halimi Bejtullahu
  23. Fatjona Sylejmani
  24. Yllka Emini
  25. Erblina Sopi
  26. Amire Islami
  27. Besiana Shehu
  28. Dhurata Haliti
  29. Dorontina Shkodra
  30. Orika Musliu
  31. Liridona Daku
  32. Miranda Jashari
  33. Nakshije Emërllahu
  34. Blerina Haziri
  35. Dalina Ibrahimi
  36. Pranvera Ismaili
  37. Violeta Beqiri
  38. Safete Sadiku
  39. Nazmije Biqkaj
  40. Yllka Isufi
  41. Fatime Shabani
  42. Albiona Asllani
  43. Fjolla Arifi
  44. Fatime Ibrahimi
  45. Adelina Maliqi
  46. Shyrete Shillova Ramadani
  47. Lulzime Ahmeti
  48. Qëndresa Zuka Hajrullahu
  49. Gentiana Zylfiu
  50. Mimoza Hajrullahu
  51. Xhejlane Vokshi
  52. Arbresha Salihu
  53. Pranvera Azizi
  54. Grese Shkodra Hajdari
  55. Herolinda Ramadani
  56. Naxhije Selimi
  57. Nita Hoxha
  58. Mirjeta Bejta
  59. Gentiana Lutfiu
  60. Fitnete Morina
  61. Xhyzide Haziri
  62. Mirgete Bajrami
  63. Arjeta Maka
  64. Albulena Bislimi
  65. Egzona Zeqiri
  66. Albina Ahmeti
  67. Endrina Spahiu
  68. Almedina Sadiku
  69. Blerina Rexhepi
  70. Fortesa Vranja
  71. Diellza Rrustemi
  72. Erisa Ibrahimi
  73. Marigona Bejtullahu
  74. Fitore Bajrami
  75. Valentina Rrustemi
  76. Kaltrina Sylejmani
  77. Maltina Arifi
  78. Valdrina Musliu
  79. Gentiana Ramadani
  80. Dijana Zeqiri
  81. Valentina Halimi
  82. Deniza Ajeti
  83. Alanda Syla
  84. Vjollca Zeneli
  85. Njomza Osmani

 

 

Këto janë datat e trajnimeve për muajin Prill

Filloni përgatitjen për çertifikime industriale që ju veçojnë dhe ju avancojnë në tregun e punës.